top of page

Dēļu terapija

Ārstēšana ar medicīniskajām dēlēm jeb hirudoterapija pazīstama jau daudzus gadsimtus.

Pirmie to sāka izmantot Ēģiptes faraoni. Pasaulē sastopamas aptuveni 400 sugu dēles. Ārstnieciska iedarbība ir vienai sugai – medicīniskajām dēlēm.

   Hirudoterapija ir ārstnieciska metode, kas balstīta uz medicīnisko dēļu (lat. Hirudo medicinalis) izmantošanu. Medicīniskās dēles ir efektīvs ārstniecisks līdzeklis.

Ar tām var izraisīt daudzas kompleksas, gan specifiskas, gan nespecifiskas izmaiņas cilvēka organismā – holistiska visa organisma ārstēšana. 

Medicīniskās dēles ir klasificētas kā medicīnas produkts Eiropā un kā medicīnas ierīce ASV.

Adatu terapija, Adatu terapija bērniem, Biorezonanse. Dēles, ārstnieciskās dēles, ārstēšana, ārstēšana ar medicīniskajām dēlēm, dziedniecība ar dēlēm, medicīniskās manipulācijas ar dēlēm,  Hirudo terapija, Dr. Irēnas Mangales privātprakse homeopātijā, akupunktūrā un biorezonansē,

 Medicīnas dēles izmanto ķirurģisku, uroloģisku, neiroloģisku, ādas, acu un citu saslimšanu ārstēšanā. Ārstēšanā ar dēlēm, līdzīgi kā adatu terapijā, izmanto ķīniešu tradicionālās medicīnas metodes noteiktos aktīvos ķermeņa punktus.

 Koduma vietā dēle ievada bioloģiski aktīvas vielas, kas uzlabo asinsriti, stiprina asinsvadu sieniņas, stimulē imunitāti. Uzlabo audu caurlaidību, asinsriti, šķidrina asinis, mazina iekaisumus, stimulē imunitāti, mazina sāpes un alerģiskas reakcijas. Interesanti, ka dēles stimulē arī endorfīna jeb tā saucamā laimes hormona izdalīšanos organismā, tāpēc dēļu terapija nereti izrādās veiksmīga arī depresijas ārstēšanā. Dēles kodienu katrs pacients sajūt citādi - kā bites dzēlienu, kā oda kodienu, kā adatas dūrienu. Dēlei ir 270 zobi, 5 pāri acu un ožas orgāni uz visa ķermaņa.

Galvenie dēles izdalītā sekrēta iedarbības veidi:

Normotenzīvo iedarbību nodrošina prostaglandīnu dabas mazas molekulārmasas savienojumi, pirmo reizi atklāti tieši medicīniskās dēles sekrētā.

Antikoagulējošā, prettrombu un trombolītiskā iedarbība izskaidrojama ar bioloģiski aktīvajām vielām, kas stabilizē homeostāzes sistēmu. Šo vielu kopējā iedarbība novērš mikrocirkulācijas traucējumus, audu hipoksiju, radot pretišēmisku efektu.

Antisklerotiska iedarbība: dēļu sekrēts iedarbojas uz endotēliju kā uz nākošās aterosklerotiskās pangas matricu. Pateicoties sekrēta spējai iedarboties uz subendotēlija kollagēnu, trombocitāro hemostāzi, mainīt lipoproteīnu līmeni asins plazmā, paaugstināt lipāzes un holinesterāzes aktivitāti, var uzskatīt, ka dēļu sekrētam ir antisklerotiska iedarbība.

Pretmikrobu iedarbībā svarīgas ir hirudīna baktericīdās īpašības un hialuronidāzes aktivitāte, kas sagrauj to baktēriju apvalku membrānas, kuru sastāvā ir hialuronskābe.

Pretsāpju efekts saistīts ar orgānu dekongestiju. Kinināze samazina bradikinīna aktivitāti, kurš ir sāpju stimulātors.

Pateicoties spējai aizkavēt asins recēšanu, šķīdināt trombus, samazināt iekaisumu un pazemināt holesterīna līmeni, medicīniskās dēles sen un ar labiem panākumiem tika lietotas, lai ārstētu hipertoniju, aterosklerozi, stenokardiju, sirds išēmisko slimību, pēcinsulta un pēcinfarkta komplikācijas.

 Dēles izmanto ārstniecībā kā vienreizējas lietošanas preperātu. Pēc lietošanas tās tiek pakļautas dezinfekcijai un iznīcināšanai.

Gados jaunākiem cilvēkiem mazās dziednieces tiek turētas 10 minūtes, bet vecākiem vai druknākas miesasbūves cilvēkiem līdz pat pus stundai un 40 minūtēm. Dažkārt, kad piemeklējušas akūtas kaites, piemēram, kāda smagāka saaukstēšanās, pietiek vienu divas dēles pielikt īstajos punktos, un efekts panākts. Savukārt hronisku slimību ārstēšanai nepieciešama ilgstošāka terapija.

Ārstniecībā izmanto mākslīgi audzētas dēles.

Hirudo, akupunktūra, diagnostika pēc Folla, Folla diagnostika, Vegatests, tārpu diagnostika, mikrobu diagnostika, homeopāts,  homeopātiskā aromterapija, pediatrija, bērnu ārsts

  Šī ķīniešu tradicionālā ārstniecības metode tiek izmantota jau 50000 gadu.

Adatu terapijas darbības principa pamatā ir teorija, ka cilvēks ir viens vesels organisms. Procedūra stimulē ķermeņa bioloģiski aktīvos punktus, tādejādi atbrīvojot un līdzsvarojot enerģijas plūsmu, kā rezultātā uzlabojot veselību.   

Akupunktūra
autisma ārstēšana, attīstības traucējumi, attīstības traucējumu ārstēšana,  bieži slimojoši bērni, bieži slimojošu bērnu ārstēšana, imunitāte,  imunitātes stiprināšana, neirozes, nervu tiks, tiki, imunitātes paaugstināšana,  imunitāte stiprināšana, neauglība

   Ar adatu terapijas palīdzību var ārstēt: locītavu un mugurkaula problēmas. Ārstniecībai labi padodas ceļgalu un plecu locītavu problēmas. Vēl bez tam arī elpošanas ceļu slimības, piemēram, astma, hronisks bronhīts, kā arī akūta saaukstēšanās. Ginekoloģiskās problēmas: menstruāciju sāpes, cikla traucējumi. Gremošanas trakta problēmas, piemēram, kuņģa sāpes, vēdera uzpūšanās, nelabums (it īpaši grūtniecības laikā vai pēc ķīmiskās terapijas). Psihiskas problēmas, piemēram, miega traucējumi, atkarība no nikotīna, alkohola vai narkotikām.

bottom of page